Mentálhigiénés és szervezetfejlesztő szakember diplomámat a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karán szereztem. A Mentálhigiéné Intézetben végzett tanulmányaim szemléletformáló hatással voltak szakmai munkámra és magánéletemre is.
Mediátor képződésemet dr.Kardos Ferenc szenior oktató mediátor kiképző tréner irányította. Aki a magyarországi mediációs eljárás meghonosításában és a segítő szakma számára hasznosítható konfliktuskezelési eljárás kidolgozásában úttörő szerepet játszott.
Szakmai tevékenységem felnőttek és gyermekek probléma megoldásának segítése. Amelyen belül szülő párok konfliktus megoldásának segítésével és gyermek-szülő, nagyszülő-unoka, gyermek-gyermek közötti kapcsolattartás kialakításának segítésével foglalkozom. Kamaszok és kisgyermekek tanulási készségét fejlesztem. Lelki egészségük megőrzésében támogatom őket oly módon, hogy segítséget nyújtok énképük pozitív irányú alakításához, saját identitásuk pontosabb megtalálásához és értékrendszerük megfogalmazásához.
A mai világban a fiatalok körében rendkívül elterjedt a halálos veszélyt is magában rejtő, drognak nevezett vegyszerek fogyasztása. A különféle vegyszereket, mérgeket fogyasztó fiataloknak fogalmuk sincs, hogy ezek a káros hatások mikor fejtik ki kártékony hatásukat.
24 évvel ezelőtt, anyák napjára adatott meg nekem, hogy édesanya lehettem. Akkor még nem tudatosult bennem igazán, de a varázslat, ami akkor kezdődött mára szimbolikus értelmet is kapott.
„Kinek a szüleihez menjünk először?” - kérdés ez azóta, amióta a karácsony a karácsony... Számít ez egyáltalán valamit? Presztízs vagy praktikum a rokonlátogatási sorrend ünnepkor? Ha számít, ha nem, bizony kellő feszültséget szül, ha nincs meg a párban a kompromisszumkészség.